Με ικανοποιητική προσέλευση πραγματοποιήθηκε η εθελοντική αιμοδοσία του Αθλητικού Πολιτιστικού Συλλόγου Δρομέων Ν. Πιερίας «ΖΕΥΣ» την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2023, στο Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης.
![Αιμοδοσία Ζευς 12/02/2023](https://zeusrunnersclub.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_5711872195577139.jpeg)
‘’Η τράπεζα αίματος του Συλλόγου είναι πιο ισχυρή από ποτέ. Ευχαριστούμε τους εθελοντές αιμοδότες, μέλη και φίλους του Συλλόγου’’ δήλωσε ο Αντιπρόεδρος του Συλλόγου και γενικός υπεύθυνος αιμοδοσίας Βασίλης Ιωαννίδης.
![Αιμοδοσία Ζευς 12/02/2023](https://zeusrunnersclub.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_585352096486308-768x1024.jpeg)
![Αιμοδοσία Ζευς 12/02/2023](https://zeusrunnersclub.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_747595213230760-1024x766.jpeg)
![Αιμοδοσία Ζευς 12/02/2023](https://zeusrunnersclub.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_890744265382088-1024x766.jpeg)
![Αιμοδοσία Ζευς 12/02/2023](https://zeusrunnersclub.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_768402184634220-768x1024.jpeg)
![Αιμοδοσία Ζευς 12/02/2023](https://zeusrunnersclub.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_720608116373395-768x1024.jpeg)
![Αιμοδοσία Ζευς 12/02/2023](https://zeusrunnersclub.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_996339548441394-766x1024.jpeg)
![Αιμοδοσία Ζευς 12/02/2023](https://zeusrunnersclub.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_1210462773213220-768x1024.jpeg)
Δεν παρέλειψε δε να τονίσει τις μεγάλες ανάγκες που υπάρχουν καθ’ όλη την διάρκεια του χρόνου και την δυνατότητα όσων επιθυμούν να δίνουν οποιαδήποτε στιγμή αίμα.
Η εθελοντική αιμοδοσία του Συλλόγου ξεκίνησε το 2011 και πραγματοποιήθηκε για 13 η χρονιά, ενώ εντάσσεται στο πλαίσιο των παράλληλων με τις αθλητικές και πολιτιστικές δράσεις του Συλλόγου.
![Αιμοδοσία Ζευς 12/02/2023](https://zeusrunnersclub.gr/wp-content/uploads/2023/03/received_919699879056678-e1677854752803.jpeg)
Το Διοικητικό Συμβούλιο ευχαριστεί τα μέλη που συνέβαλαν για ακόμη μία χρονιά στην ενίσχυση της τράπεζας αίματος και εύχεται υγεία σε όλο το κόσμο.
Και του χρόνου.
Από το Δ.Σ.