foto1
ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ "ΖΕΥΣ"
foto1
ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ "ΖΕΥΣ"
foto1
ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ "ΖΕΥΣ"
foto1
ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ "ΖΕΥΣ"
foto1
ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ "ΖΕΥΣ"
Καλώς ήλθατε στο ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ "ΖΕΥΣ"

ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αγαπητά μέλη,

H αγωνιστική κατάσταση των μελών μας, για τον μήνα Δεκέμβριο ο οποίος τελείωσε πρόωρα λόγω εορτών έχει ως εξής:

Παρακάτω αναφέονται τα μέλη που έτρεξαν με την σημαία του συλλόγου μας 

Xειμερινός Ενιπέας 2013

1) Παπαδόπουλος Ιορδάνης 2.59.44 στην 32η θέση

2) Σοφιανίδης Νίκος 3.05.34 στην 41η θέση

3) Συμεωνίδης Συμεών 3.20.35 στην 61η θέση

4) Τζητηρίδης Στάθης 3.26.43 στην 77η θέση

5) Παναγιωτόπουλος Βασίλειος 3.49.00 στην 146η θέση

6) Γρηγοριάδης Δημήτρης 3.49.40 στην 147η θέση

7) Γκανάτσιος Θεόδωρος 4.00.36 στην 185η θέση

8) Παπαδημητρίου Θωμάς 4.01.39 στην 187η θέση

9) Δαδάμης Στέργιος 4.10.50 στην 208η θέση

Εξαιρετική προσπάθεια του Παναγιώτη Μελέκη ο οποίος εγκατέλειψε λόγω τραυματισμού. Εκτός αυτών που εγκατέλειψαν, τερμάτισαν 310 αθλητές και εντός χρονικής προθεσμίας (κάτω από 5 ώρες) τερμάτισαν οι 290.

Αγώνας Δρόμου Ράξας Τρικάλων 19 χιλιόμετρα (15/12/2013)

1) Νούλας Ευάγελος στην 10 θέση με χρόνο 1.13.23

2)Γερομιχαλός Ευάγγελος στην 60η 1.28.16 και στην 3η θέση στην κατηγορία τοθυ

3) Σιδηρόπουλος Λάζαρος στην 67η θέση με 1.29.37

4) Καραδήμος Νίκος στην 85η θέση με 1.32.10

5) Κουτσιώτας Αντώνης στην 99η θέση με 1.34.31

6) Μίχος Γεώργιος στην 128η θέση με 1.45.09

7) Ευαγγέλου Νίκος  στην 143η θέση με 1.59.30

Συνολικά έτρεξαν 145 αθλητές

Στον 2ο Δρόμο Γύρος Πυλαίας 

1)Τονγιαλίδης Ηλίας με 1.05.45 στην 34η θέση

2)Γρηγοριάδης Δημήτρης 1.11.10 στην 66η θέση

3)Τονγιαλίδης Χρήστος 1.15.50 στην 112η θέση

4)Κρυστάμζτης Γίαννης 1.17.03 στην 125η θέση

5)Τσιριπίδης Παντελής 1.19.20 στην 162η θέση

6)Σκλιοπίδης Ευάγγελος 1.25.02 στη 214η θέση

Στάθης Γίαννης 1.36.18 στην 312η θέση

2ος Φιλίππειος Δρόμος στις 8 Δεκεμβρίου 2013 (14.6χλμ)

1) Τονγιαλίδης Ηλίας 1.01.41 στην 38η θέση

2) Κρυστάμτζης Γίαννης 1.09.33 στην 117η θέση

3) Αμανατίδης Γιώργος 1.10.06 στην 132η θέση

4) Σουλιώτου Αλεξάνδρα 1.11.11 στην 143η θέση & στην 3η θέση στην κατηγορία της

5) Τονγιαλίδης Χρήστος 1.11.19 στην 146η θέση

6) Γκουντοβάς Δημήτρης 1.12.27 στην 166η θέση

7) Καραδήμος Νίκος 1.13.30 στην 179η θέση

8) Τσιριπίδης Παντελής  1.13.52 στην 181η θέση

9) Παλάγκας Γιάννης 1.15.32 στην 219η θέση

10) Δομακίδης Γιώργος 1.17.15 στην 253η θέση

11) Κίκερη Δέσποινα 1.17.21 στην 256η θέση

12) Κίκερη Έλλη 1.17.23 στην 257η θέση

13) Λιακόπουλος Γιάννης 1.17.38 στην 268η θέση

14) Ιωαννίδης Χαράλμπος 1.18.38 στην 298η θέση

15) Τόλιος Δημήτρης 1.19.13 στην 306η θέση

16) Σαλαμάντη Ράνια 1.21.12 στην 332η θεση

17) Καραλιάς Θωμάς 1.21.21 στην 333η θέση

18) Γκόλτσιος Νικηφόρος 1.22.00 στην 355η θέση

19) Παππάς Μιχάλης 1.24.00 στην 380η θέση

20) Μυστρίδης Χρήστος 1.24.30 στην 389η θέση

21) Παπαθυμιόπουλος Στέλιος 1.26.04 στην 409η θέση

22) Ιωσηφόγλου Λεωνίδας 1.26.37 στην 420η θέση

23) Κοκτσίδου Ευρώπη 1.29.31 στην 454η θέση

24) Κουρτέσης Σαράντης 1.30.42 στην 460η θέση

25) Δομακίδης Δημήτρης 1.32.52 στην 470 θέση

26) Μπαρλής Δημήτρης 1.33.06 στην 472η θέση

27) Διαμαντοπούλου Τριανταφυλλιά 1.33.23 στην 474η θέση

28) Δοτσίου Αρετή 1.34.33 στην 490 θέση

29) Ευαγγέλου Νίκος 4.43.35 στην 531η θέση

30) Σαμαλής Γιάννης 1.47.09 στην 545η θέση

31)Τονγιαλίδου Ελένη 1.47.10 στην 546η θέση

32) Σταυρακόπουλος Βασίλειος 1.59.47 στην 562η θέση

Έτρεξαν συνολικά 566 άτομα.

Θα θέλαμε να ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Δρομέων Βέροιας για όλες τις διευκολύνσεις που παρείχε στην διαμονή του συλλόγου μας στην Βέροια.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη του συλλόγου μας και πάντα επιτυχίες 

Από το ΔΣ
Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ                                      Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΟΥΝΤΟΒΑΣ                                ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΥΣΤΡΙΔΗΣ

Φίλοι και φίλες,

Ιδιαίτερα περήφανους για μια ακόμη φορά έκανε το σύλλογο μας και όλα τα μέλη του ο Νίκος Σοφιανίδης καθώς τερμάτισε τον αγώνα υπεραποστάσεων ROUT 2013 . Ο Νίκος Σοφιανίδης έτρεξε 164 χιλιόμετρα σε 34 ώρες και 27 λεπτά κατακτώντας την 3η θέση στην κατηγορία του (50+) και την 21η στην γενική. Στην αφετηρία βρέθηκαν 88 αθλητές και τερμάτισαν 56 .Θερμά συγχαρητήρια  και καλή αποκατάσταση.

 

Ορεινός Αγώνας Δρόμου ΞεΣκουριάζω 2013

Διοργανώθηκε στις 6 Οκτωβρίου από τοπικούς Συλλόγους στη Μεγάλη Παναγία Χαλκιδικής

Δημήτρης Γρηγοριάδης 2:51:25, 9ος στην γενική κατάταξη

Συμμετείχαν 114 αθλητές

 

Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος Θεσσαλονίκης 2013

Αποτελέσματα μελών στον Ημιμαραθώνιο,

1)TΡΑΠΕΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.22.58 33ος γενικής και 4ος στην κατηγορία του

2)ΣΙΑΜΗΤΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 1.24.10 39Ος γενικής

3)ΤΟΝΓΙΑΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 1.31.14 98Ος γενικής

4)ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΦΩΤΙΟΣ 1.34.06

5)ΓΚΙΝΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 1.35.53

6)ΜΥΣΤΡΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1.35.46

7) ΠΟΥΛΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.40.12

-)ΤΟΛΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1.40.12

9) ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1.40.57

10)ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΩΜΑΣ 1.41.59

11)ΦΩΤΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ 1.40.53

12)ΤΖΗΤΗΡΙΔΗΣ ΣΤΑΘΗΣ 1.41.50

13)ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.44.54

14)ΤΟΝΓΙΑΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.45.39

15)ΚΑΡΑΔΗΜΟΣ ΝΙΚΟΣ 1.47.22

16)ΔΑΔΑΜΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 1.47.56

17)ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1.47.57

18)ΜΠΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΣ 1.47.58

19)ΓΚΟΥΝΤΟΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1.48.18

20)SEDLACKOVA HELENA 1.49.59

21)ΤΣΙΡΙΠΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1.51.52

22)ΔΟΥΛΙΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.49.43

23)ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1.51.21

24)ΔΟΜΑΚΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1.53.38

25ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1.53.44

26)ΓΚΟΛΕΜΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 1.53.39

27)ΚΑΡΑΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ 1.53.40

28)ΣΑΛΑΜΑΝΤΗ ΡΑΝΙΑ 1.55.55

- ΓΚΟΛΤΣΙΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1.55.55

30)ΜΙΧΑΛΙΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.57.52

31)ΓΚΙΑΤΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1.59.47

32)ΤΑΣΧΟΥΝΙΔΗΣ ΠΛΑΤΩΝ 1.59.48

33)ΤΣΟΥΚΑΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 2.00.39

34)ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2.01.25

35)ΛΑΓΟΜΙΧΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ 2.05.44

36)ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ 2.16.52

37)ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2.30.17

38)ΣΚΛΙΟΠΙΔΗΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 2.35.23

39)ΚΟΥΝΑΤΙΔΟΥ ΗΣΑ’Ι’Α 2.44.24

40)ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2.45.00

 

Στα 5000 μ παράλληλου αγώνα έτρεξαν και τερμάτισαν με επιτυχία οι:

1)ΒΕΛΙΣΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 18.26 24ος γενικής και 24ος κατηγορίας

2)ΣΚΛΙΟΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 24.01 937ος γενικής και 361ος κατηγορίας

3)ΠΑΠΑΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ 25.30 399Ος γενικής και 10ος κατηγορίας

4)ΤΣΟΥΛΙΑΣ ΘΩΜΑΣ 25.43

5)ΚΟΚΕΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 26.23

6)ΜΠΑΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 27.04

7)ΓΙΑΝΝΙΤΣΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 27.31

8)ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΘΗΣ  27.32

9)ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 27.56

10)ΡΟΓΚΟΤΗ ΦΑΝΗ 28.22

11)ΓΚΟΓΚΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 29.42

12)ΔΑΒΙΤΙΔΗΣ ΣΤΑΘΗΣ  29.56

13)ΜΠΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΦΑΝΗ 30.29

14)ΓΚΟΥΤΖΙΜΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 32.04

15)ΟΥΖΟΥΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 32.08

16)ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 32.12

17)ΤΟΝΓΙΑΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 32.12

18)ΑΪΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 32.17

19)ΜΥΣΤΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 32.52

20)ΤΖΗΤΗΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ 33.51

21)ΡΟΓΚΟΤΗ ΚΩΣΤΟΥΛΑ 33.54

22)ΣΑΜΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 34.36

23)ΣΤΑΥΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 34.52

24)ΓΚΟΥΤΖΙΜΑΝΗ ΧΡΥΣΑ 35.16

25)ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 38.01

26)ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 38.03

27)ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 42.22

28)ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΟΥ ΚΟΡΝΗΛΙΑ 40.22

29)ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ 42.02

Δεν αναφέρονται τα ονόματα ανηλίκων.

 

27ος Βαρτζάκειος Δρόμος Υγείας

Διοργανώθηκε από τον Σύλλογο Δρομέων Υγείας Πειραιά στις 27 Οκτωβρίου 2013:

1) Τονγιαλίδης Ηλίας με χρόνο 1.04.31 καταλαμβάνοντας την 38η θέση

2) Τονγιαλίδου Ελένη με 1.50.59 καταλαμβάνοντας την 715η θέση

Συμμετείχαν 760 αθλητές

 

Τριεθνής Μαραθώνιος Sparkasse (Γερμανία, Αυστρία, Ελβετία)

1) Παναγιωτόπουλος Βασίλειος 3.59.42

2) Μυστρίδης Χρήστος με 4.23.50 και

3) Τσιριπίδης Παντελής με 4.37.59

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη μας!

Αγαπητά μέλη,

Δυναμική η παρουσία των μελών μας για τον μήνα Σεπτέμβριο, τους οποίους και συγχαίρουμε θερμά για τις επιτυχίες τους.

Συγκεκριμένα με την σημαία του συλλόγου συμμετείχαν και τερμάτισαν οι:

 

Υψηλάντειος Αγώνας Δρόμου 2013

1)    Συμεωνίδης Συμεών 40.05 στην 2η γενικής

2)    Σιαμήτρας Κωσταντίνος 40.25 στην 3η θέση γενικής

3)    Τραπέζας Δημήτρης 40.41 στην 4η θέση γενικής

4)    Τονγιαλίδης Ηλίας 43.48 στην 6η θέση

5)    Γκίνου  Γεώργιος  44.25 στην 7η θέση

6)    Σοφιανίδης Νίκος 45.47 στην 10η θέση

7)    Τονγιαλίδης Χρήστος 47.39 στην 16η θέση

8)    Σουλιωτου Αλεξάνδρα 48.40 στην 20η θέση και 2η θέση στην γενική κατάταξη γυναικών

9)    Κρυστάμτζης Ιωάννης 48.25 στην 22η θέση

10) Τσαρούχας Φώτιος 49.04 στην 24 θέση

11) Κόνιας Αθανάσιος 49.25 στην 26η θέση

12) Αμανατίδης Γιώργος 49.34 στην 28η θέση

13) Γκανάτσιος Θεόδωρος 49.44 στην 29η θέση

14) Μυστρίδης Αχιιλέας  49.50 στην 30η θέση

15) Γερομιχαλός Ευάγγελος 49.58 στην 32η θέση

16) Δαρδαγάνης Θεόδωρος 50.13 στην 33η θέση

17) Παλάγκας Γιάννης 50.18 στην 35η θεση

18) Σιδηρόπουλος Λάζαρος 50.56 στην 36η θέση

19) Καραδήμος Νικόλαος 51.56 στην 42η θέση

20) Τσιριπίδης Παντελής  52.26 στην 45η θέση

21) Λιακόπουλος Γιάννης 52.43 στην 49η θέση

22) Μιχαηλίδης Χαράλαμπος 53.17 στην 54η θέση

23) Ιωαννίδης Χαράλαμπος 53.48 στην 58η θέση

24) Μπεραδήμας Ιωάννης 53.55 στην  59η θέση

25) Δομακίδης Γιώργος 54.08 στην 62η θέση

26) Μπαντής Νικόλαος 54.22 στην 63η θέση

27) Τόλιος Δημήτρης  55.17 στην 68η θέση

28) Γκόλτσιος Νικηφόρος 56.04 στην 71η θέση

29) Τσουκάνης Διονύσης 56.04 στην 71η θέση

30)  Κουτσιώτας Αντώνης 56.04 στην 71η θέση

31) Μυστρίδης Χρήστος 57.27 στην 78η θέση

32) Φωτίου Γιάννης 57.34 στην 79η θέση

33) Γκιάτας Αριστείδης 58.50 στην 85η θέση

34) Τασχουνίδης Πλάτων 58.50 στην 85η θέση

35) Κουκιώτης Δημήτρης 59.45 στην 90η θέση

36) Παπαθυμιόπουλος Αστέριος 1.01.00 στην 94η θέση

37) Στάθης Ιωάννης 1.02.53 στην 101η θέση

38) Κουκιώτης Παρασκευάς 1.03.25 στην 104η θέση

39) Δοτσίου Αρετή 1.03.32 στην 105η θέση

40) Αγαθαγγελίδου Αγγελική 1.05.00 στην 114η θέση

41) Σιδηροπούλου Βασιλική 1.07.41 στην 121η θέση

42) Σκλιοπίδης Ευάγγελος  1.07.50 στην 122η θέση

43) Κουσαλίδης Κωνσταντίνος 1.08.02 στην 123η θέση

44) Διαμαντοπούλου Δέσποινα 1.09.55 στην 126η θέση

45) Μπαρλής Δημήτρης 1.10.37 στην 128η θέση

46) Παπαδόπουλος Ιορδάνης 1.11.40 στην 130η θέση

47) Κοκελίδης Ιωάννης 1.14.44 στην 131η θέση

48) Δαβιτίδης Στάθης 1.14.50 στην 133η θέση

49) Τονγιαλίδου Ελένη 1.15.50 στην  135η θέση

50)  Σταυρακόπουλος Βασίλειος  1.19.28 στην 142η θέση

51) Πουρσανίδης Δημήτριος  1.19.38 στην 143η θέση

52) Παυλίδης Θεόδωρος 1.19.45 στην 145η θέση

Η Ησαΐα Κουνατίδου εγκατέλειψε λόγω τραυματισμού

 

27ος ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ

1)    Σιαμήτρας Κώστας 4.44.21 στην 7η θέση γενικής

2)    Σοφιανίδης Νίκος 5.01.44 στην 14η θέση γενικής

3)    Συμεωνίδης Συμεών 5.03.55 στην 16η θέση

4)    Γκίνου Γιώργος 5.36.01 στην  36η θέση

5)    Δαρδαγάνης Θεόδωρος 6.00.25 στην 63η θέση

6)    Τονγιαλίδης Ηλίας 6.17.08 στην 82η θέση

7)    Γκανάτσιος Θεόδωρος 6.18.33 στην 84η θέση

8)    Γκιάτας Αριστείδης 07.08.11 στην 154η θέση

9)    Παναγιωτόπουλος Βασίλης 7.14.35 στην 162η θέση

10) Μπαντής Νικόλαος 7.23.37 στην 170η θέση

11) Μαυρίδης Ζαχαρίας 7.041.06 στην 190η θέση

12) Τσιριπίδης Παντελής 7.52.52 στην 205η θέση

13) Καραλιάς Θωμάς 8.12.28 στην 227η θέση

14) Γκολέμας Κώστας 8.12 28 στην 228η θέση

15) Δοτσίου Αρετή 8.56.12 στην 264η θέση

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΣΤΡΑΚΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 2013

Στο Αθλητικό Απόγευμα της 7ης Σεπτεμβρίου 2013 στο  Καστράκι Γρεβενών την 2η θέση γενικής κατέκτησε ο Δημήτρης Τραπέζας με 46.12.

 

ΔΡΟΜΟΣ ΘΥΣΙΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 2013- 21 ΧΛΜ με βάση τους μικτούς χρόνους

1)      Τονγιαλίδης Ηλίας με 1.30.31 στην 23η θέση

2)      Κωνσταντόπουλος Γαρύφαλλος 1.39.10 στην 52η θέση

3)      Γρηγοριάδης Δημήτρης 1.41.22 στην 61η θέση

4)      Τσιριπίδης Παντελής 1.49.09 στην 120η θέση

5)      Sedlackova Helena 1.54.15 στην 153η θέση

6)      Μπαντής Νικόλαος 1.54.09 στην 154η θέση

7)      Τόλιος Δημήτριος 1.56.08 στην 171η θέση

8)      Γεωργιάδης Μιχάλης 2.12.41 στην 237η θέση

9)       Αγαθαγγελίδου Αγγελική 2.13.56 στην 239η θέση

 

5ος ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΣ ΡΥΜΝΙΟΥ

Αγώνας Δρόμου 15 χλμ - 1 Σεπτεμβρίου 2013

1)      Τραπέζας Δημήτριος 4ος στην γενικής 58.32

2)      Τονγιαλίδης Ηλίας 1.02.44 στην 7η θέση

3)      Κρυστάμτζης Ιωάννης 1.12.38

4)      Παπαδημητρίου Θωμάς 1.13.04

5)      Τονγιαλίδης Χρήστος 1.14.08

6)      Τσιριπίδης Παντελής 1.16.28

7)      Στάθης Ιωάννης 1.35.51

 

1ος ΔΙΕΘΝΗΣ ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

1)      Νούλας Ευάγγελος  1.29.57 στην 48η θέση

2)      Παντελιάδης Παύλος 1.31.09 57η θέση

3)      Κιάφας Κώστας 1.40.21 στην 204η θέση

4)      Βελισάρης Αλέξανδρος 1.44.46 στην 284η θέση

5)      Γρηγοριάδης Δημήτρης 1.45.56 στην 316η θέση

6)      Κρυστάμτζης Ιωάννης 1.46.01 στην 331η θέση

7)      Γερομιχαλός Ευάγγελος  1.48.21 στην 363η θέση

8)      Σιδηρόπουλος Λάζαρος 1.49.40 στην  402η θέση

9)      Δουλιάκας Αλέξανδρος 1.53.24 στην 512η θέση

10)   Παλάγκας Γιάννης 1.54.16 στην 516η θέση

11)   Αμανατίδης Γιώργος 1.54.55 στην 521η θέση

12)   Πλακιάς Θωμάς 1.53.39 στην 525η θέση

13)   Σουλιώτου Αλεξάνδρα  1.55.47 στην 552η θέση

14)   Καραδήμος Νίκος 1.55.33 στην 588η θέση

15)   Κίκερη Έλλη 1.56.33 στην 592η θέση

16)   Ιωαννίδης Χαράλαμπος 1.57.10 624η θέση

17)   Τονγιαλίδης Χρήστο 1.58.04 στην 636η θέση

18)   Μυστρίδης Χρήστος 1.59.42 στην 707η θέση

19)   Κίκερη Δέσποινα 2.00.53 στην 714η θέση

20)   Τσουκάνης Διονύσης 2.07.21 στην 875η θέση

21)   Λιακόπουλος Γιάννης 2.07.00 στην 892η θέση

22)   Κουτσιώτας Αντώνης 2.14.20 στην 1056η θέση

23)   Γκόλτσιος Νικηφόρος 2.15.44 στην 1095η θέση

24)   Σαλαμάντη Ράνια 2.18.13 στην 11.38η θέση

25)   Σκλιοπίδης Ευάγγελος 2.25.00 στην  1258η θέση

26)   Τασχουνίδης Πλάτων 2.25.19 στην 1261η θέση

27)   Σιδηροπούλου Βασιλική 2.26.09 στην 1264η θέση

28)   Στάθης Ιωάννης 2.25.38 στην 1266 θέση

29)   Διαμαντοπούλου Δέσποινα 2.31.51 στην 1326η θέση

30)   Κουνατίδου Ησαΐα 3.28.16 στην 1497η θέση

Τερμάτισαν συνολικά 1500 αθλητές. Μεγάλη η συμμετοχή των μελών μας στον παράλληλο αγώνα 4 χλμ ανευ συναγωνισμού.

Η σειρά κατάταξης προκύπτει από τους μικτούς χρόνους και στον Ημιμαραθώνιο Μαραθώνα.

 

7ος ΓΥΡΟΣ ΛΙΜΝΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - 30 ΧΛΜ

15 Σεπτεμβρίου 2013

1)      Τονγιαλίδης Χρήστος  2.34.57 στην 244η θέση

2)      Γκίνου Γιώργος 2.39.50 στην 285η θέση

3)      Μυστρίδης Χρήστος 2.53.21 στην 422η θέση

4)      Δομακίδης Γιώργος 2.55.51 στην 442η θέση

5)      Ψωμιάδης Χαράλαμπος 3.09.25 στην 530η θέση

6)      Σκλιοπίδης Ευάγγελος 3.18.51 στην 571η θέση

7)      Διαμαντοπούλου Δέσποινα 3.28.19 στην 608η θέση και 3η στην κατηγορία της 55+

 

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ  5000μ ΖΑΓΚΡΕΜΠ εκπροσώπησε το σύλλογο ο Πουρσανίδης Δημήτρης ο οποίος κατέκτησε την 3η θέση 70+

 

2ος ΕΟΡΔΑΙΚΟΣ ΗΜΙΑΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ  29/9/2013

1)      Κιάφας Κωνσταντίνος

2)       Τσουκάνης Διονύσης

 

12ος ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 29/9/2013

1)      Παντελιάδης Παύλος  3ος στην γενική κατάταξη και  1ος στην κατηγορία του 35+

2)      Σοφιανίδης Νίκος 1ος στην κατηγορία του 55-59

3)      Τονγιαλίδης Ηλίας 1ος στην κατηγορία 45+

Λαικός αγωνας δρόμου 10 χλμ

1)      Τονγιαλίδης Χρήστος

2)      Κρυστάμτζης Ιωάννης 2ος στην κατηγορία του

3)      Τσιριπίδης Παντελής 3ος στην κατηγορία του

4)      Μυστρίδης Χρήστος

5)      Στάθης Γιάννης

6)      Τονγιαλίδου Ελένη

 

ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ  2013-09-29

Με επιτυχία ολοκλήρωσε ο Παύλος Αβραμίδης τον Μαραθώνιο Βερολίνου 2013 με χρόνο 4.03.29.

 

ROUTE DE VIN ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΣΤΟ ΡΕΜΙΧ ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟΥ τερμάτισε με επιτυχία σε 1.56.00 ο Νίκος Κιλώνης εκπροσωπώντας το σύλλογο επάξια.

 

ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ SFENDAMI MOUNTAIN FESTIVAL 28/09/2013

1)      ΓΚΟΛΕΜΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Επίσης, δοθείσης της ευκαιρίας να καλωσορίσουμε στον Σύλλογό μας το νέο μας μέλος ΛΕΩΝΙΔΑ ΙΩΣΗΦΟΓΛΟΥ και να του ευχηθούμε καλούς αγώνες και καλούς τερματισμούς. Λεωνίδα, θα είμαστε κοντά σου και με χαρά θα σε καθοδηγήσουμε στα πρώτα σου δρομικά βήματα.

Με διοργανωτή την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Πιερίας-Ημαθίας και τον Εκπολιτιστικό-Εξωραϊστικό Σύλλογο Άνω Μηλιάς Πιερίας έγινε αγώνας ορεινού δρόμου με την επωνυμία  «ο δρόμος των Μουσών» την Κυριακή 28 Ιουλίου στην Άνω Μηλιά. Ο αγώνας ήταν απόστασης 16000μ για Άντρες και Γυναίκες και 1150μ για παιδιά Δημοτικού Σχολείου. Συμμετείχαν περίπου 170 δρομείς, μεταξύ των οποίων και 30 παιδιά Δημοτικών Σχολείων της περιοχής.

Οι 10 πρώτοι νικητές-τριες κατά κατηγορία είναι οι παρακάτω

Περισσότερα...

Αγαπητά μέλη, Φίλες και Φίλοι,

 

Ο Ιούνιος υπήρξε μήνας με έντονο αγωνιστικό και ξεχωριστό ενδιαφέρον τόσο ατομικά όσο και συλλογικά καθώς τα μέλη μας συμμετείχαν ενεργα σε πολλούς αγώνες με τον πρώτο τον Olympus Marathon που αποτελεί πόλο έλξης αθλητών απ'όλο το κόσμο.

 

Παρακάτω αναφέρονται τα μέλη που έτρεξαν με την σημαία του ΑΠΣΔ Πιερίας ‘’ΖΕΥΣ’’ για τον μήνα Ιούνιο 2013.

 

Olympus Marathon 2013

 

Nικητής ο Δημήτρης Θεοδωρακάκος με χρόνο 4.44.52  που δύο μέρες πριν ο σύλλογος μας είχε την τιμή να τον προσκαλέσει και να μιλήσει στα μέλη του.

Να σημειωθεί επίσης οτι με βάση τις συμμετοχές και τους χρόνους των μελών μας, ο σύλλογος μας πλασαρίστηκε στην 8η θέση ανάμεσα σε 24 συλλόγους.

 

1)      Ασλανίδης Σάββας 6.10.48 στην 35η θέση και 1ος στην κατηγορία του 50-59

2)      Σοφιανίδης Νίκος  6.41.51 στην 67η θέση και 3οςστην κατηγορία του 50-59

3)      Παπαδημητρίου Θωμάς 7.45.47 στην 208η θέση

4)      Πούλιος Αλέξανδρος 7.54.08 241η θέση

5)      Νιάκας Ευάγγελος 8.08.20 στην 277η θέση

6)      Τζητηρίδης Ευστάθιος 8.13.05 στην 287η θέση

7)      Νιάκας Στέφανος 8.23.08 στην 320η θέση

8)      Γκιάτας Αριστείδης 8.53.17 στην 389η θέση

9)      Μελέκης Παναγιώτης 9.21.50 στην 437η θέση

10)   Γκολέμας Κώστας 9.28.10 στην 448η θέση

11)   Δουλιάκας Αλέξανδρος 9.43.49 στην 482η θέση

 

 

 

 

Στις 15 Ιουνίου 2013 στο Χterra  lake plastira αγώνας Τριάθλου ο Ιορδάνης Παπαδόπουλος τερμάτισε 9 με χρόνο 3.01.09

 

Η Σουλιώτου Αλεξάνδρα κατέκτησε την 2 θέση γενικής κατάτξης και την 23η θέση γενικής αφου τερμάτισε στα 10 χλμ αγώνα δρόμου Προφήτη Ηλία Κερασιας Κοζάνης σε 46.04 στις 30 Ιουνίου 2013

 

Στον 1Ο Παραλιακό αγώνα Αγιάς συμμετοχή είχαν οι Γιάννης Στάθης και Γιάννης Κρυστάμζτης οι οποίοι τερμάτισαν με επιτυχία με τον 2ο να τερματίζει 1ος στην κατηγορία του 50+ με χρόνο 50.46

 

 

Στις 16 Ιουνίου διεξήχθη ο Ημιμαραθώνιος Λίμνης Κερκίνης 2013 με τα μέλη μας να δηλώνουν βροντερό παρών. Η συμμετοχή ξεπέρασε κάθε προσδοκία και αποτελέι μία από τις μεγαλύτερες του συλλόγου εκτός νομού.

 

Συγκεκριμένα τερμάτισαν οι

 

1)      Τονγιαλίδης Ηλίας με 1.39.53 στην 19η θέση

2)      Γρηγοριάδης Δημήτρης 1.45.57 στην 33η θέση

3)      Πούλιος Αλέξανδρος 1.45.58 στην 34η θέση

4)      Συμεωνίδης Συμεών 1.46.07 στην 35η θέση

5)      Κιάφας Κωνσταντίνος 1.49.42  στην 48η θέση

6)      Σιδηρόπουλος Λάζαρος 1.57.05 στην  87η θέση

7)      Ιωαννίδης Χαράλαμπος 2.06.52 στην 131η θέση

8)      Καραδήμος Νίκος 2.10.12 στην 150η θέση

9)      Καραλιάς Θωμάς 2.10.57 στην 158η θέση

10)   Τονγιαλίδης Χρήστος 2.11.41 στην 160η θέση

11)   Γεωργιάδης Μιχάλης 2.11.42 στην 161η θέση

12)   Λιακόπουλος Ιωάννης 2.13.57 στην 173η θέση

13)   Τσουκάνης Διονύσης 2.14.07 στην 181η θέση

14)   Τσιριπίδης Παντελής 2.19.49 στην 194η θέση

15)   Κουκοδήμος Δημήτρης 2.19.54 στην 195η θέση

16)   Σαλαμάντη Ράνια 2.19.58 στην 196η θέση

17)   Παλάγκας Ιωάννης 2.19.45 στην  198η θέση

18)   Λίλα Αγγελική  2.21.14 στην 208η θέση

19)   Μυστρίδης Χρήστος  2.26.48 στην 225η θεση

20)   Στάθης Γιάννης  2.27.13 στην 226η θέση

21)   Διαμαντοπούλου Δέσποινα 2.41.01 στην 264η θέση

22)   Σκλιοπίδης Ευάγγελος 2.51.07 στην 284η θέση

23)   Κουρτέσης Σαράντης 2.58.43 στην 289η θέση

24)   Πουρσανίδης Δημήτρης  3.16.03 στην 296η θέση

 

Στα 10 χλμ παράλληλου αγώνα

 

1)      Παπαθυμιόπουλος Στέργιος 1.02.40 στην 41η θέση

2)      Σταθακοπούλου Χρύσα 1.07.52 στην 70η θέση

3)      Παπαδημητρίου Γεωργία 1.10.02 στην 76η θέση

4)      Κουτσιώτας Δημήτρης 1.10.35 στην 76η θέση

5)      Πλακιά Ευσταθία 1.16.51 στην  103η θέση

6)      Γεωργιάδου Άννα 1.24.44 στην 113η θέση

7)      Ουζόυνη Σταυρούλα 1.24.44 στην 114η θέση

8)      Τονγιαλίδου Ελένη 1.25.56 στην 116η θέση

9)      Χαϊλατζιδης αντωνης 1.28.42 στην 123η θέση

10)   Τσάτσου Μαρία 1.29.32 στην 125η θέση

11)   Γκουτζαμάνη Χρύσα 1.33.04 στην 127η θέση

12)   Κουνατίδης Γιάννης 1.39.14 στην 135η θέση

13)   Κουνατίδου Ησαΐα 1.39.14 στην 136η θέση

14)   Οικονόμου Ξανθή 1.42.47 στην 142η θέση

 

Στον 4ο δρόμου Κερασιού Έδεσσας συνολικής απόστασης 22χλμ που διεξήχθη στις 9 Ιουνίου 2013 συμμετοχής είχα τα εξής μέλη

 

1)      Τονγιαλίδης Ηλίας 1.36.56 στην 5η θέση γενικής

2)      Τονγιαλίδης Χρήστος 2.00.28 στην 42η θέση

3)      Τσουκάνης Διονύσης 2.13.19 στην 63η θέση

4)      Τσιριπίδης Παντελής 2.14.03 στην  64η θέση

 

Συνολικά συμμετείχαν 91 αθλητές.

 

Στο Αγιωργίτικο Μονοπάτι, αγώνας 24χλμ συμμετοχή είχε το μέλος μας Παύλος Παντελιάδης ο οποίος τερμάτισε με επιτυχία σε 2.53.30 καταλαμβάνοντας την 33η θέση γενικής. Ο αγώνας διεξήχθη στον Άγιο Γεώργιο Γρεβενών την 9η Ιουνίου 2013.

 

Εξωτερικό

 

Στις 8 Ιουνίου και στον Μαραθώνιο Λουξεμβούργου συμμετοχή είχε ο Δημήτρης Τραπέζας ο οποίος τερμάτισε στην 31 η θέση γενικής με χρόνο 3.05.55

 

Στους παράλληλους αγώνες και στον Ημιμαραθώνιο Λουξεμβούργου το σύλλογο εκπροσώπησε ο Κυλώνης Νίκος με χρόνο 2.00.01

 

Στον μικρότερο παράλληλο αγώνα συμμετείχε η Μαργαρίτα Κουκούλα.

 

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη του συλλόγου μας και πάντα επιτυχίες.

Καλή ξεκούραση και καλή αποκατάσταση.

 

Δελτία τύπου με τις συμμετοχές μελών στους αγώνες Ιουλίου και Αυγούστου δεν θα βγουν.

 

Από το ΔΣ